Adwokat Porady Prawne Lublin

Osoba prywatna, osoba fizyczna, pracownik i pracodawca – każdy od czasu do czasu potrzebuje profesjonalnej porady prawnej lub też zastępstwa procesowego. W tym miejscu dość często pojawia się wątpliwość z czyjej pomocy skorzystać. Do wyboru mamy bowiem adwokata, radcę prawnego i doradcę prawnego.

Adwokat

Wybór adwokata jest uznawany za najbezpieczniejszy i gwarantujący najpełniejszą formę możliwych usług prawniczych. Adwokaci oferują porady prawne, reprezentują klientów przed różnymi instytucjami, organami administracyjnymi i organami ścigania, a przede wszystkim przed sądami – np. w sprawach karnych, cywilnych, związanych z prawem pracy, administracyjnym i handlowym. W kancelarii adwokackiej klient może liczyć na konsultacje prawne z zakresu bardzo różnych sytuacji – np. w sprawach pracowniczych, rozwodowych, spadkowych, rodzinnych i wielu innych. Wybór adwokata pozwala także

Jak na pierwszy rzut okaz rozpoznać adwokata? – cechą charakterystyczną jego stroju urzędowego (togi) jest zielony żabot.

Radca prawny

Radca także świadczy profesjonalne usługi prawne. Równie, podobnie jak adwokat, może reprezentować klientów przed sądami – w sprawach karnych i cywilnych. Radcowie zajmują się także udzielaniem porad prawnych, tworzeniem aktów prawnych oraz sporządzaniem opinii prawnych. Radcowie występuję w togach z żabotem w kolorze niebieskim.

Doradca prawny

Doradca najczęściej zajmuje się udzielaniem porad prawnych. Jednak, w przeciwieństwie np. do adwokata, nie posiada uprawnień do reprezentowania klientów przed sądami. Doradcy nie posiadają także charakterystycznego stroju jak ma to miejsce w przypadku radców prawnych i adwokatów.

Potrzebujesz prawnego wsparcia – zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *